Artykuły

Strona główna / Artykuły

Akademia Paznkocia

wydanie 05/2012 (42)

les nouvelles esthetiques

wydanie 5/2012 (84)

Akademia Paznokcia

wydanie 02/2013) (44)

NATURALNY MANICURE KAMYCZKOWY

Coraz większą uwagę przywiązujemy do zdrowia, ekologii oraz naturalnych metod pielęgnacji twarzy i ciała. Może więc warto zainteresować się też naturalnym i doskonałym w swojej prostocie manicure kamyczkowym?

Manicure kamyczkowy to absolutna nowość w Polsce i, co ważne, to właśnie w naszym kraju został wymyślony i opatentowany! Metoda ta łączy w sobie najlepsze elementy manicure ekologicznego, francuskiego i amerykańskiego przy jednoczesnym zachowaniu dobrych tradycji polskiej kosmetyki.

Podstawowe narzędzia wykorzystywane w tej nowatorskiej metodzie to naturalny kamień oraz włókno bawełniane. Dzięki zabiegowi paznokcie oraz okalające je skórki zachowują swój naturalny i estetyczny kształt, płytki rosną zdrowe, a skórki praktycznie nie odrastają (widziałam paznokcie pomysłodawczyni i proszę mi wierzyć, że tak jest!). Oczywiście nie jest to jedynie zasługa stosowanego w tej technice, specjalnego kamyczka, ale też specyficznego preparatu stosowanego do rozpuszczania skórek.

Twórczynią Naturalnego Manicure Kamyczkowego (nazwa została zastrzeżona) jest pani Dorota Włosowicz, krakowianka, absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Jak więc doszło do tego, że prawniczka i dziennikarka wprowadza innowacyjne rozwiązania do świata manicure?

Z panią Dorotą spotykam się na Brackiej w Krakowie (prawie jak w piosence Turnaua, tyle że tym razem pogoda jest słoneczna). Siedząc w zaciszu niewielkiej kawiarni mogę w końcu zadać nurtujące mnie od kilku dni pytania.

Proszę na początek zdradzić Czytelnikom LNE jak to się stało, że zainteresowała się Pani pielęgnacją dłoni? Zważywszy na Pani zawód wydaje mi się to dość niezwykłe.

Już od dziecka zapowiadałam rodzicom, że zostanę fryzjerką. Były to jednak takie czasy, że dla panienki z dobrego domu nie była to pożądana ścieżka kariery. Po maturze dostałam się na studia prawnicze i podczas pierwszego roku nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim w tajemnicy ukończyłam kurs kosmetyczny! Także mój pierwszy dyplom uzyskałam z kosmetyki. Po ukończeniu studiów wyjechałam na dwa lata do Stanów Zjednoczonych i tam zatrudniłam się w gabinecie kosmetycznym. Zajmowałam się głównie wykonywaniem manicure i pedicure i to właśnie tam doszłam do ogromnej wprawy w przeprowadzaniu tych zabiegów. W czasach kiedy u nas dość agresywnie usuwało się skórki cążkami, niejednokrotnie raniąc klientki, w USA stosowano całkiem inne techniki i to z różnych stron świata – manicure francuski, amerykański, japoński.

Zrezygnowała więc Pani całkowicie z kariery prawniczej?

Niezupełnie. Po dwóch latach wróciłam do Polski żeby zrobić aplikację. W międzyczasie urodził mi się synek i postanowiłam tu w Krakowie otworzyć mój własny salon kosmetyczny – Piękną Zośkę. Było to miejsce niezwykłe, byłam z niego bardzo dumna, ale niestety życie potoczyło się tak, że po pewnym czasie musiałam go zamknąć. Jednak moje klientki nadal pytały mnie o manicure.

Co działo się potem?

Pracowałam nadal w radiu oraz przez kilka lat w telewizji, jednak moje marzenia gdzieś tam cały czas czekały na realizację. Kiedy po pewnym czasie zaczęłam zastanawiać się, co tak naprawdę sprawia mi największą przyjemność w pracy zdałam sobie sprawę, że to kontakt z ludźmi, że chcę z nimi spędzać czas, rozmawiać i szkolić. Tak też powoli dojrzałam do organizacji kursów z manicure kamyczkowego. Domknęłam właśnie ostatnie formalności związane z rejestracją firmy i od września ruszam z intensywnym programem szkoleń. Oczywiście nadal pracuję w radiu – to pozostało moją drugą zawodową pasją.

Proszę mi powiedzieć, co jest istotą manicure kamyczkowego?

Nie mogę zdradzić wszystkich szkoleniowych tajemnic, ale najważniejsze jest chyba to, że to metoda naturalna i doskonała w swojej prostocie! Jest jak dobry wiersz. Wiem, ze to trochę dziwne porównanie, ale proszę pomyśleć o wierszach barokowych i o doskonałych w swej prostocie, kilkuwersowych wierszach Wisławy Szymborskiej – one zawierają wszystko! Metoda ta pięknie wpisuje się też w światowy trend „less is more” i jest tez idealną propozycją dla dbających o dłonie mężczyzn.

Czy do jego wykonania potrzebujemy jakiś specjalnych sprzętów? Oczywiście oprócz „kamyczka”.

Niezbędny jest specjalny płyn rozpuszczający skórki, który sprowadzam z USA, bawełniana szmatka i właśnie kamyczek (on również przyjeżdża do nas zza granicy). Oprócz tego przydatne są pozostałe, „klasyczne” narzędzia – pilniki, krem do rąk itp. Bardzo ważne jest też poznanie odpowiedniej techniki pracy.

Wiem, że podczas szkoleń skupia się Pani nie tylko na nauce manicure…

Moich kursantów uczę również podstawowych zasad savoir-vivre oraz sztuki komunikacji. To bardzo ważne, kiedy pracujemy z ludźmi. Przecież jeśli ktoś wykona nam naprawdę dobry manicure, ale nie wzbudzi w nas nawet odrobiny sympatii to najprawdopodobniej już nigdy nie wrócimy do tego gabinetu. Uśmiech, umiejętność poprowadzenia miłej rozmowy i przyjazna atmosfera odgrywają bardzo ważną rolę w pracy manicurzystki. Często utrzymuję kontakt z osobami, które przeszkoliłam. Panie dzwonią, dzielą się swoimi doświadczeniami, Śmieja i opowiadają swoje historie. To bardzo miłe i daje dużo radości z pracy.

Jakie są Pani plany zawodowe na najbliższe miesiące?

Chciałabym poprowadzić szkolenia z Naturalnego Manicure Kamyczkowego w całej Polsce. Rusza też moja strona internetowa www.manicurekamyczkowy.pl, na której znajdzie się wiele ciekawych informacji i terminy najbliższych warsztatów. Myślę, że ten rok przyniesie wiele dobrych rzeczy!

rozmawiała: Agnieszka Wróblewska

DŁONIE

Dłonie są bardzo ważnym elementem urody. Dlatego też powinny być piękne, a tym samym starannie wypielęgnowane. Delikatna, aksamitna skóra oraz kształtne, zdrowe paznokcie są ozdobą każdej kobiety, częścią jej urody i kobiecości. Ładne i zadbane paznokcie stanowią wizytówkę i świadectwo kultury osobistej. Delikatna, jedwabista w dotyku skóra dłoni, dobrze utrzymane, gładkie, różowe paznokcie są czymś, do czego powinna dążyć każda współczesna kobieta, bez względu na wiek , status i zawód. Zdrowe paznokcie powinny być elastyczne, gładkie, z połyskiem mieć naturalny kształt i bladoróżowy kolor. Mogą być pomalowane na różne barwy, w zależności od gustu, mody i kompozycji, ale zawsze, obowiązkowo powinny być zadbane.

Kształt i kolory paznokci zmieniają się zgodnie z obowiązująca modą czy upodobaniem. Jednak moda nie ma związku ze zdrowymi i pięknymi paznokciami. Umiejętność wykonania manicure, który nie narusza naturalnego kształtu i wyglądu paznokci oraz skórek jest niezwykle cenna, a wbrew pozorom rzadko spotykana. Zmienione lub brzydko wyglądające paznokcie są najczęściej efektem ich niewłaściwej pielęgnacji, kontaktu z detergentami lub zwykłych zaniedbań. Warto uświadomić sobie, że właściwa opieka i odpowiednio wykonane zabiegi przywrócą paznokciom ładny wygląd. Manicure kamyczkowy ów piękny wygląd gwarantuje.

NIEBEZPIECZNE CĄŻKI

” …nie zrobiłabym sobie takiej krzywdy, gdyby nie cążki…”

Zawsze zastanawiałam się dlaczego większość kobiet podczas zabiegu manicure wycina skórki cążkami. Dlaczego takie piękne słowo MANICURE, które zawiera w sobie dbałość o jedną z najpiękniejszych części ciała – dłoń, każe lub pozwala tę dłoń kaleczyć wycinaniem skórek?!…i to bez względu czy robimy to w zaciszu domowym, czy pozwalamy na taki zabieg w salonie kosmetycznym. Jeśli skórki są, to najwyraźniej jest jakiś powód. Zupełnie tak jak z fryzurą. Nie należy golić głowy bez powodu, wystarczy ją umyć, a potem gustownie i modnie ostrzyc włosy 🙂

Finałem usuwania skórek cążkami są najczęściej bardzo niebezpieczne mikrourazy: ranki, zadziory, stany zapalne, zakażenia… Mechaniczne wycinanie sprawia również, że skórki odrastają szybciej, są zdecydowanie twardsze, wysychają – co w komplecie wygląda mało estetycznie. Naturalny Manicure Kamyczkowy stał się idealną alternatywą. Już pierwszy zabieg NMK daje spektakularne efekty „wizualne”, a po kilku następnych skórki przestają odrastać, a nasze dłonie wyglądają dłonie po cążkach – manicure pilnie ładnie i bardziej estetycznie. Oto przykład manicure kamyczkowego dla mężczyzn.