Autorka metody Naturalnego Manicure Kamyczkowego

Strona główna / Manicure Kamyczkowy / Autorka metody Naturalnego Manicure Kamyczkowego
Dorota Włosowicz

Dorota Włosowicz

Właścicielka opatentowanej metody Naturalnego Manicure Kamyczkowego®. Urodzona w Krakowie, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Autorka wielu wywiadów ze znanymi postaciami ze świata kultury, nauki i sztuki. „Z cukrem czy bez” to tytuł książki będącej zapisem spotkań z gośćmi w studiu krakowskiego radia.

Od wielu lat doceniająca walor kosmetyki naturalnej, w oparciu o którą stworzyła metodę Naturalnego Manicure Kamyczkowego Doroty Włosowicz®. Jako wieloletni trener i coach z zakresu kultury języka i sztuki prowadzenia rozmowy, w swoich szkoleniach NMK wprowadza elementy savoir vivre. Jej ulubioną metodą warsztatową jest uczenie po przez zabawę i anegdotę.

Mama 3 Synów. Jej największe 3 przyjemności to gruba książka, czarna herbata i ciepła rozmowa.

70Zawsze fascynowało mnie naturalne piękno. Często zadawałam sobie pytanie, dlaczego kobiety poddają się zabiegom, które to „naturalne piękno” zaburzają. Dlaczego opalają nadmiernie swoje ciało, dlaczego ingerują w urodę swojej twarzy, wycinają skórki podczas manicure, dlaczego, dlaczego…

Kiedy po studiach wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, zostałam menadżerem salonu kosmetyczno – fryzjerskiego, pracując jednoczenie jako manicurzystka. Tam obserwowałam poczynania kobiet i mężczyzn wielu nacji, koloru skóry, przekonań i gustów. To wszystko ma wielkie znaczenie w przełożeniu na dbanie o nasze zdrowie i nasz wygląd. Wygląd naszej skóry, włosów, dłoni, stóp i paznokci.

Po powrocie do Polski przekonywałam moich znajomych i znajomych znajomych do zmiany stosunku do swojego ciała i piękna, które jest jego immanentną częścią. Nie wolno tylko tego piękna zagłuszyć coraz to nowymi zabiegami i nowościami na rynku kosmetycznym, nie wolno nam za bardzo ingerować w naszą urodę. Nie wolno nam być bezkrytycznym.

Wolno nam, a nawet trzeba to piękno wydobyć i podkreślić. I jest to, w dodatku, bardzo proste. Jedyny kłopot, to wiedzieć. I my Wam tę wiedzę udostępnimy.

Dorota Włosowicz